Клінічний випадок. Підковоподібний парапроктит

Чи правда, що після розтину парапроктиту завжди формується нориця (свищ)? 🤔

Насправді, далеко не завжди. За світовою статистикою це 30-40% випадків! Ймовірність утворення свища залежить від давності захворювання, виду парапроктиту та навичок хірурга (чи вдасться знайти та видалити крипту, яка була причиною нагноєння).

3,5 місяці тому Дмитро Шамрай розкривав жінці підковоподібний парапроктит (найскладніший вид парапроктиту).

🔹 Парапроктит — гнійне захворювання м’яких тканин біля заднього проходу і прямої кишки. Вимагає хірургічного лікування в терміновому порядку ☝️

Операція пройшла успішно: гнійник розкрито, видалено некротичні тканини, винайдено та висічено крипту (джерело інфекції), порожнина абсцесу промито розчинами антисептиків та дреновано 2 трубками. Дренажі видалено через 5 днів після операції.

Деякий час рана не загоювалась, лікар висловив припущення, що сформується свищ. Але, на щастя, на останніх консультаціях, свищ відсутній!🙌

👨🏻‍⚕️ У цьому заслуга не тільки хірурга, але і пацієнтки та її дочки, яка допомагала з перев’язками протягом двох місяців. Звичайно, те, що свища немає зараз, не гарантує його відсутність в майбутньому. Але в даний час показань до операції немає!

Ретельне виконання рекомендацій та вчасна консультація лікаря допоможе запобігти негативних наслідків☝️

Більше інформації про лікування парапроктиту ви можете дізнатись у відео на моєму каналі YOUTUBE