
Чоловік, який лікувався у мене з приводу складної нориці заднього проходу та переніс 2 операції (норицю ми в результаті вилікували) привів до мене свого батька, якому біля 60 років. Батько скаржився на кровотечі з заднього проходу та випаданні вузлів.
При огляді дійсно був внутрішній геморой 2-3 стадії, але хвороба не виглядала джерелом кровотечі. Також пацієнт відмітив біль у лівій здухвинній ділянці, чередування закрепів та проносів.
Звичайно, що пацієнт був скерований на колоноскопію, від якої спочатку відмовлявся (“я прийшов до вас лікувати геморой” :))
На колоноскопії виявили пухлину сигмоподібної кишки, взяли біопсію – рак підтвердився. На КТ метастазів немає, в тому числі лімфовузли чисті.
Тепер пацієнт відмовлявся лікуватись з приводу раку – боявся інвалідизації, великого розрізу, відділення інтенсивної терапії та стоми…
Син вмовляв батька на операцію 3 тижня і нарешті пацієнт погодився на втручання, але “тільки лапароскопічно”.
Ми почали підготовку до операції, пацієнт пройшов всі необхідні лабораторні обстеження, гастроскопію, доплер судин нижніх кінцівок, консультований кардіологом.
Разом з проф. А.Б. Кебкало ми виконали лапароскопічну резекцію сигмоподібної кишки, стому не виводили. Післяопераційний період без ускладнень, пацієнт виписаний додому через 4 дні (хотів втекти від нас через 2 дні – настільки не любив знаходитись в лікарні 🙂
Патогістологічний висновок: високодиференційована аденокарцинома pT2pN0
Необхідності у подальшому лікування у вигляді хіміотерапії не було.
Пройшло більше року з моменту операції, пацієнт був у мене на контролі двічі, у нього все добре, правда контрольну колоноскопію проходити відмовляється, робить тільки КТ:)
Нарешті можна зі спокійною совістю вилікувати пацієнту геморой (це я шуткую, якщо хтось не зрозумів).
Отже, вчасно зроблена колоноскопія – виявлений рак кишки на ранній стадії – красива лапароскопічна резекція з меншою ймовірністю хіміотерапії.
Друзі, пам’ятайте, що “колоноскопія не вб’є тебе, рак може!”
Результати моїх операцій можна подивитись в телеграм каналі “Чесна проктологія”: t.me/FareProctology. хештег #раккишки