Чи всі операції для лікування геморою дуже болючі? Які існують сучасні методики лікування геморою?

Одне із частих запитань до проктолога:
“Чи правда, що операції при геморої дуже болючі і після процедури доводиться приймати знеболюючі препарати протягом місяця?”


ВІДПОВІДЬ: у сучасному світі існує багато методик лікування геморою. Накладення гумових кілець на вузли, введення в них склерозуючих речовин, перев’язка артерій, які живлять вузли під контролем УЗД, лазерний вплив на тканину вузла, видалення вузлів за допомогою радіохвильового скальпеля, LigaSure – неповний список найбільш вживаних маніпуляцій. Половина з них не потребує загальної анестезії.


Залежно від стадії захворювання (виразності випадіння вузлів) і цілей лікування (в одному випадку це усунення випадіння вузлів і кровотечі, в іншому випадку – ліквідація косметичного дефекту) досвідчений лікар підбере оптимальне малотравматичное лікування, після якого пацієнту не доведеться довго приймати знеболюючі препарати і боятися ходити до туалету.


Більш того, при 1-й стадії (і часто 2-й стадії) геморою консервативне лікування є ефективним. Воно включає в себе рекомендації по харчуванню й способу життя, прийом медикаментів.
Тому не відкладайте візит до лікаря при появі кровотечі з прямої кишки та/або болю в ділянці заднього проходу.


Буду радий відповісти на ваші запитання! Пишіть в месенджер!